3 filme dönüştürülmüştü… Atatürk dizisinin yayın tarihleri netleşti

Türkiye’de geçen yıl yayın hayatına başlayan Disney Plus, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin‘in yaptığı, başrolünde Aras Bulut İynemli‘nin yer aldığı, Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün gençliğinden kesitlerin anlatıldığı Atatürk dizisini platformda yayımlamama kararı aldı.

Disney Plus’ın kararı büyük tepki çekerken, 2 Ağustos’ta Walt Disney’in Türkiye ofisi, Atatürk dizisinin bir televizyon kanalında ve sinemalarda film şeklinde yayımlanacağını duyurdu.

Dizi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü etkinliklerinin parçası olarak 29 Ekim 2023 tarihinde, çekimi yapılan 6 bölümün ilk 3 bölümünden seçilecek sahnelerin yer aldığı bölüm film olarak televizyonda yayımlanacak.

Ayrıca dizinin 6 bölümlük serisi, 3’er bölümden oluşacak 2 film halinde de Türkiye’deki sinemalarda gösterime girecek. İlk film 3 Kasım Cuma günü sinemalarda seyirciyle buluşacak.

İkinci film ise; 6 Ocak 2024 Cumartesi günü sinemalarda gösterime girecek. Filmin yapım ve yönetmen ekibi, ileriki günlerde konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

DİZİDE ROL ALAN İSİMLER

‘Bodrum Masalı’, ‘Kaybedenler Kulübü’, ‘7’nci Koğuştaki Mucize’, ‘Martıların Efendisi’, ‘Beni Çok Sev’, ‘Ferhat ile Şirin’, ‘Kuzey Güney’, ‘Aşk ve Ceza’, ‘Devrim Arabaları’ gibi çok sayıda film ve dizinin de yönetmeliğini yapan Mehmet Ada Öztekin‘in yönetmeni olduğu Atatürk dizisinde; Mustafa Kemal Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandırıyor.

Dizideki diğer karakterler ise şöyle; Songül Öden– Zübeyde Hanım, Mehmet Günsür-Ali Rıza Efendi, Sarp Akkaya– Enver Paşa, Berk Cankat – Ali Fuat Cebesoy, Esra Bilgiç – Madam Corinne, Sahra Şaş – Makbule Atadan, Bertan Asllani – Ali Fethi Okyar, Beran Kotan – Ömer Naci, Emre Mete Sönmez – Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukluğu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir